środa, 20 października 2010

Magdalena Mellin wernisaż & koncert Jacek Kulesza Trio 23.10.2010 godz. 19.00


Zapraszamy na kolejny wernisaż do galerii PiTiPa, który odbędzie się 23 października 2010, tym razem prace swoje zaprezentuje Magdalena Mellin, natomiast z impresją muzyczną wystąpi Jacek Kulesza Trio.

"Wszytko jest możliwe, co tylko nie jest niemożliwe w swojej zasadzie. Czas jako miara bytu. Człowiek jako miara wszechświata, jest również człowiekiem w granicach swojego ciała. Idealne ciało nie należny do człowieka, natomiast realne pozostaje w ciągłym akcie samoeksploracji własnych granic. Nieskończona ilość obrazów, przestrzeń wszechświata, którego środek jest wszędzie a granica nigdzie. Żyć oznacza być pochłoniętym potrzebą ku autoekspozycji, a każdy obraz nas samych, który nie bierze pod uwagę, że jest obrazem, jest fałszywy. Obraz, a właściwie jego lustrzane odbicie, nie jest nigdy tym, czym twierdzi, że jest. Lustro przedstawia odwrotny, fałszywy obraz świata, przeciwieństwo naszych ciał, ale z drugiej strony jest również niezbędne w procesie budowania samoświadomości. Szaleństwo przeplata się z trzeźwym widzeniem świata, gdzieś pomiędzy ideą a rzeczywistością, między odruchem a spełnieniem, pomiędzy poczęciem a stworzeniem, między uczuciem a odzewem, pomiędzy żądzą a spazmem, między potencją a egzystencją - skąd mogę wiedzieć, co myślę, dopóki nie zobaczę tego, co powiedziałam... Choć lustro, które pokazuję jest niemal czarne, widać w nim zaskakująco dużo. Bez tego czego nie ma, nie byłoby tego, co jest".
Magdalena Mellin


2 komentarze:

  1. Zapowiada się prawdziwa uczta dla duszy. Pani Magdalena Mellin pomimo młodego wieku jest już znana w trójmiejskich kręgach artystycznych i myślę że w niedługim czasie będzie ona znana także i poza trójmiastem. Pomimo, że uprawia Sztukę dość niekonwencjonalną i szokującą, to po jej zgłębieniu człowiek zmusza się do głębszych refleksji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wystarczy pokazać seks i już sztuka. Dziwki i tyle.

    OdpowiedzUsuń